95.6k views
1 vote
A 9 kg bag of mangoes for $12 what is it per kg

User Goddes
by
7.5k points

2 Answers

2 votes
12 : 9 = 1.33333333333333
User Chantell
by
8.0k points
2 votes
you can divide 12 dollars by 9 kg to get 1.33 dollars per Kg 
User Kederrac
by
8.6k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories