menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
NEED HELP ASAP!!! A person earned $62 for 4 hours of work what is the unit rate? how much would a person earn for six hours of work? How many hours will it take to earn $155?
asked
Nov 4, 2022
1.4k
views
12
votes
NEED HELP ASAP!!!
A person earned $62 for 4 hours of work what is the unit rate? how much would a person earn for six hours of work? How many hours will it take to earn $155?
Mathematics
high-school
Sunil Purushothaman
asked
by
Sunil Purushothaman
4.7k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
7
votes
Answer:
Explanation:
$1,170 hope this helps =)
Robert Kawecki
answered
Nov 11, 2022
by
Robert Kawecki
4.7k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.1m
questions
6.7m
answers
Other Questions
Pizza planet is running a special 3 pizzas for 16.50. What is the unit rate for one pizza
If the 9-inch wheel of cheese costs $18.60, what is the cost per square inch? If the cost is less than a dollar, put a zero to the left of the decimal point?
I need to simplify this expression.
Need answer to math problem!!!
What is the domain and range?
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org