Unit price = total price / total quantity:
Main street Market:
Oranges: 3.00 / 5 = 0.60 per pound
Apples: 3.99 / 3 = 1.33 per pound
Off Street Market:
Oranges: 2.59 / 4 = 0.6475 per pound
Apples: 1.98 / 2 = 0.99 per pound
The lower the price per pound the better buy:
Oranges = Main Street Market
Apples = Off Street Market