79.9k views
13 votes
$12.00 for 3 hours

Unit rate

User MrYanDao
by
8.3k points

2 Answers

9 votes

Answer:

$4/hour

Explanation:

12 ÷ 3 = 4

Therefore, $4 per hour.

User Channasmcs
by
8.7k points
12 votes

Answer:

$12 : 3h = $4/h

Unit rate : $4

Explanation:

User Asdasdad
by
8.8k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories