menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
$14.00 for 7 minutes Unit rate
asked
Oct 10, 2022
97.9k
views
22
votes
$14.00 for 7 minutes
Unit rate
Mathematics
high-school
PASUMPON V N
asked
by
PASUMPON V N
8.4k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
7
votes
Iiighifvitfbnigcvnjggvbjjj
Roman Imankulov
answered
Oct 11, 2022
by
Roman Imankulov
7.8k
points
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
7
votes
Answer:
$2/min
Explanation:
14 ÷ 7 = 2
Therefore, $2 per minute.
Campi
answered
Oct 16, 2022
by
Campi
8.8k
points
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org