64.0k views
9 votes
Emily bought 12 oranges from store to make orange juice. The total cost was $15. How much did each orange cost?

User Carefacerz
by
7.4k points

1 Answer

11 votes

Answer: 1.25

Explanation:

hope this helps !!

User Vtor
by
7.6k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories