menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
A is a 12-ounce bottle of generic mouthwash that sells for=1.39. product B is a 24 ounce bottle of mouthwash that costs $2.79. which is the better to buy?
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
A is a 12-ounce bottle of generic mouthwash that sells for=1.39. product B is a 24 ounce bottle of mouthwash that costs $2.79. which is the better to buy?
asked
Apr 10, 2017
138k
views
3
votes
A is a 12-ounce bottle of generic mouthwash that sells for=1.39. product B is a 24 ounce bottle of mouthwash that costs $2.79. which is the better to buy?
Mathematics
high-school
Mahesh Meniya
asked
by
Mahesh Meniya
8.6k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
6
votes
The 12 ounces,if you buy tow of 12 ounce will cost you $2.78
Primo
answered
Apr 17, 2017
by
Primo
8.7k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Dec 6, 2017
46.6k
views
Product A is a 12-ounce bottle of generic mouthwash that sells for $1.39. Product B is a 24-ounce bottle of mouthwash that costs $2.79. Which is the better buy?
Radek Lopatecki
asked
Dec 6, 2017
by
Radek Lopatecki
7.8k
points
Mathematics
middle-school
1
answer
0
votes
46.6k
views
asked
Jan 15, 2018
43.4k
views
6. Product A is a 12-ounce bottle of generic mouthwash that sells for $1.15. Product B is a 24-ounce bottle of mouthwash that costs $2.79. Which is the better buy?
Alexander Garden
asked
Jan 15, 2018
by
Alexander Garden
8.3k
points
Mathematics
college
1
answer
3
votes
43.4k
views
asked
Feb 13, 2018
112k
views
Product A is a 12 ounce bottle of generic mouthwash that sells for $1.39. Product B is a 24 ounce bottle of mouthwash that costs $2.79. whuch is the better buy?
Acpmasquerade
asked
Feb 13, 2018
by
Acpmasquerade
7.4k
points
Mathematics
college
2
answers
3
votes
112k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org