menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Which is better value 0.8 litres of oil for €2.40 or 1.5 litres of oil for €3.30?
asked
Dec 23, 2017
221k
views
0
votes
Which is better value 0.8 litres of oil for €2.40 or 1.5 litres of oil for €3.30?
Mathematics
middle-school
Adeel Ahmed Baloch
asked
by
Adeel Ahmed Baloch
8.1k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
6
votes
the 0.8 ltrs. is the better value
Batool
answered
Dec 30, 2017
by
Batool
8.1k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Aug 22, 2017
122k
views
Which is better value 0.8 litres of oil for €2.40 or 1.5 litres of oil for €3.30?
Dave Potts
asked
Aug 22, 2017
by
Dave Potts
7.6k
points
Mathematics
middle-school
2
answers
2
votes
122k
views
asked
Jun 1, 2024
190k
views
Find the loan repayment amount on a 43-month personal loan of €100,000 at an interest rate of 9% compounded monthly. a) €2,675.13 b) €2,852.46 c) €3,021.75 d) €3,194.63
Mayid
asked
Jun 1, 2024
by
Mayid
8.1k
points
Business
high-school
1
answer
2
votes
190k
views
asked
Mar 1, 2024
212k
views
A rectangular rosette is placed on a steel plate and indicates the following strains: € = 563 μm/m €2 = -155 μm/m €3 = -480 μm/m Calculate the principal strains and stresses, the maximum shear stress,
Hatem Jaber
asked
Mar 1, 2024
by
Hatem Jaber
8.0k
points
Physics
high-school
1
answer
4
votes
212k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
The cost of 5 similar digital cameras and 3 similar video cameras is 3213. Each video camera costs 4 times as much as each digital camera. John buys a digital camera and a video camera. How much does he
9/10 divided by (1/10 plus 2/5)
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org