70.1k views
5 votes
A bag of 8 apples cost $2.88. What is the cost of one apple

1 Answer

3 votes
You have to use the formula cost over quantity Divide 8 and $2.88 The answer is. 0.36
User Matheus Azevedo
by
8.6k points

No related questions found