121k views
1 vote
Can you help me with this question please

Can you help me with this question please-example-1

1 Answer

3 votes

Answer:

6 for $1.26 is better

Explanation:

$1.26/6 = $0.21 per can

$1.98/9 = $0.22 per can

User Dinei
by
4.4k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.