98.2k views
0 votes
10 batteries cost 24 dollars,

(ratios and rates) (round to the hundredth)
5 pencils cost 13 dollars
145 miles on 4 gallons of gas

User Fulrus
by
8.0k points

1 Answer

2 votes
All you have to do it google the answer
User Froglegs
by
7.2k points