menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Pj filled up her 10 gallon tank for 54.50 how much was the cost for each gallon
asked
Aug 21, 2018
223k
views
4
votes
Pj filled up her 10 gallon tank for 54.50 how much was the cost for each gallon
Mathematics
middle-school
Konstantin Gatilin
asked
by
Konstantin Gatilin
8.4k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
3
votes
54.50 / 10 = $5.45 per gallon.
Shane Jones
answered
Aug 22, 2018
by
Shane Jones
7.5k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
1
vote
So you have to divide 54.50 by 10 and you get 5.450
Iamjpg
answered
Aug 25, 2018
by
Iamjpg
8.0k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Feb 5, 2024
115k
views
Complete relief requires absent party participation; if impossible, then dismiss - SMJ and PJ? 1) True 2) False
Anatoliy Kim
asked
Feb 5, 2024
by
Anatoliy Kim
8.0k
points
Health
high-school
1
answer
5
votes
115k
views
asked
Nov 8, 2024
139k
views
Fed, Ps and Ds joined in one if joint or several assertion, or arises out of same T/O - SMJ and PJ?
Maximede
asked
Nov 8, 2024
by
Maximede
7.5k
points
Health
high-school
1
answer
5
votes
139k
views
asked
Dec 3, 2024
99.2k
views
An edge from process Pi to Pj in a wait for graph indicates that : a) Pi is waiting for Pj to release a resource that Pi needs b) Pj is waiting for Pi to release a resource that Pj needs c) Pi is waiting
Karena
asked
Dec 3, 2024
by
Karena
8.0k
points
Computers and Technology
high-school
1
answer
2
votes
99.2k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org