144k views
2 votes
Neville buys 17 1/7 pounds of oranges for $45 from a supermarket. How much does one pound of oranges cost?

User Moo
by
8.3k points

1 Answer

6 votes
The answer to this problem is 2.62... Also this is not a college level question

User Kirdok
by
8.7k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories