180k views
4 votes
What is the better buy $.79 for 1yds $1.95 for 3yds or $2.94 for 6yds

1 Answer

2 votes


1x + 3y =6 \\ 1.95x + .79y = 2.94
User Mateus Neves
by
8.3k points

Related questions

1 answer
4 votes
207k views
asked May 1, 2016 134k views
Matjaz Muhic asked May 1, 2016
by Matjaz Muhic
8.3k points
1 answer
5 votes
134k views
asked Mar 6, 2017 70.0k views
Simplename asked Mar 6, 2017
by Simplename
7.9k points
1 answer
1 vote
70.0k views