36.9k views
5 votes
Which is the better deal? Question 2 options: 1 lb of apples for $2.50 3 lbs of apples for $4.25 5 lbs of apples for $7.20 10 lbs of apples for $15.00

User Rahul Dole
by
8.4k points

1 Answer

0 votes
3 lbs of apples for 4.25
User Marc Fowler
by
7.5k points

No related questions found