34.7k views
2 votes
A 24 oz. box of raisins cost $4.56. A 15 oz. box of raisins costs $3.15. Which is a better deal

User MayK
by
8.0k points

2 Answers

2 votes
The 24 oz would be the answer
User StapleGun
by
8.2k points
5 votes
24 oz. is the correct answer
User Abhishek Kulkarni
by
8.1k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.