menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Register
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Huong bought four fancy pens for a total of $31.80. How much did each pen cost?
asked
Sep 17, 2022
87.5k
views
11
votes
Huong bought four fancy pens for a total of $31.80. How much did each pen cost?
Mathematics
high-school
Pavling
asked
by
Pavling
4.3k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
11
votes
31.80 divided by 4 your welcome
Tien Duong
answered
Sep 18, 2022
by
Tien Duong
4.7k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
1
vote
You do 31.80/4 the answer you get is how much a pen costs
Andy Whitfield
answered
Sep 21, 2022
by
Andy Whitfield
4.8k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
5.4m
questions
7.0m
answers
Other Questions
Pizza planet is running a special 3 pizzas for 16.50. What is the unit rate for one pizza
What number is halfway between 0 and 18
If the 9-inch wheel of cheese costs $18.60, what is the cost per square inch? If the cost is less than a dollar, put a zero to the left of the decimal point?
how long Will it take for $7000 investment to grow to $7553 and the annual rate of 3.4% compounded quarterly assume that no withdrawals are made
I need to simplify this expression.
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org