menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Theos mom bought an eight-pack of juiceboxes at the store for $4. Find the unit rate for the juice boxes.
asked
Oct 12, 2018
98.6k
views
1
vote
Theos mom bought an eight-pack of juiceboxes at the store for $4. Find the unit rate for the juice boxes.
Mathematics
middle-school
Arturvt
asked
by
Arturvt
8.8k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
6
votes
Cost : Quantity = Unit rate
4 : 8 = 0.50$
Ehsavoie
answered
Oct 16, 2018
by
Ehsavoie
8.1k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Jul 26, 2016
93.1k
views
Theos mom bought an eight pack of juice boxes at the store for $4 find the unit rate for the juice boxes
Seraphin
asked
Jul 26, 2016
by
Seraphin
8.1k
points
Mathematics
middle-school
1
answer
4
votes
93.1k
views
asked
Mar 1, 2016
19.1k
views
theo's mom bought an eight -pack of juice boxes at the store for $4. find the unit rate for the juice boxes. (example 4 ) __________
Bill Criswell
asked
Mar 1, 2016
by
Bill Criswell
8.1k
points
Mathematics
middle-school
2
answers
3
votes
19.1k
views
asked
Jun 27, 2017
38.7k
views
Theos mom bought an eight pack of juice boxes at the store for 4$ what's the unit rate of juice boxes
Brian Vallelunga
asked
Jun 27, 2017
by
Brian Vallelunga
7.2k
points
Mathematics
high-school
1
answer
4
votes
38.7k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
A dealer sells a certain type of chair and a table for $40. He also sells the same sort of table and a desk for $83 or a chair and a desk for $77. Find the price of a chair, table, and of a desk.
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org