29.9k views
1 vote
A 32 oz bottle of milk costs $ 1.19 what is the unit rate?

User Wladislaw
by
8.3k points

1 Answer

5 votes
The unit rate would be exactly $0.0371875 or 3.71875 cents per ounce. Hope this helps!
User Frennky
by
8.2k points

No related questions found