113k views
3 votes
2 dozen tennis balls for $36 unit rate anwser

2 Answers

2 votes

Explanation:

divid 36 by 2 answer 18


User Voodooattack
by
8.5k points
3 votes
To find the unit rate need to divide 36/2 to get 18 so it would be 18 hope this helps you:)))
User Vinit Payal
by
8.4k points

No related questions found