Answer:
The unit rate is about 10 cents per fluid once of grape of juice.
Explanation:
By given, we know that 12 fl oz of grape juice costs $1.19. We can use the rule of three to find the unit rate.
If 12 fl oz of juice costs $1.19, how much would cost one fluid once of juice.

Therefore, the unit rate is about 10 cents per fluid once of grape of juice.