menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
A. George ran 5 miles in 35.5 minutes what was his average time per mile? B. A 24 pack of pepsi costs 4.99 . What is the cost of 15 cans? C. Congratulations. Your annual salary of 72,000 will be increased
asked
Sep 26, 2018
185k
views
4
votes
A. George ran 5 miles in 35.5 minutes what was his average time per mile?
B. A 24 pack of pepsi costs 4.99 . What is the cost of 15 cans?
C. Congratulations. Your annual salary of 72,000 will be increased by 3%. What will your new salary be?
Mathematics
middle-school
Lucas Ribeiro
asked
by
Lucas Ribeiro
8.8k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
1
vote
a. 7.1 b.idk sorry c.74,160
OverclockedTim
answered
Oct 3, 2018
by
OverclockedTim
7.9k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Aug 22, 2017
68.3k
views
A 2 liter bottle of Coke for $1.39 or a 12 pack of 12 ounce cans of Pepsi for $3.49. Which is the better deal?
CoolEsh
asked
Aug 22, 2017
by
CoolEsh
8.5k
points
Mathematics
middle-school
2
answers
0
votes
68.3k
views
asked
Aug 2, 2019
105k
views
a 2 liter bottle of coke for $1.39 or a 12 pack of 12 ounce cans of pepsi for $3.49 what is the unit rate
Aashu
asked
Aug 2, 2019
by
Aashu
8.2k
points
Mathematics
college
1
answer
0
votes
105k
views
asked
Sep 7, 2020
151k
views
The cost of a 24 pack(12 ounce cans) of coca cola is 7.68.The cost of a 12 pack(12 ounce cans) of Pepsi cola is 4.98 find the price per can of coca cola(round to the nearest penny)
Ufoguy
asked
Sep 7, 2020
by
Ufoguy
8.0k
points
Mathematics
middle-school
1
answer
0
votes
151k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org