126k views
1 vote
Help Me A.S.A.P

Alice bought a 28 pack of donuts to share with her friends at school. The donuts cost $10.00 all together. what is the unit rate for the donuts

1 Answer

8 votes
38 is the answer I’d ur adding all of them together. :))
User Zigg
by
4.8k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.