94.6k views
4 votes
A bottle of cranberry juice contains 32 fluid ounces and cost $2.56 what is the unit rate

User Boyenec
by
7.4k points

2 Answers

2 votes
$0.08 is the unit rate and the answer to this question.
User Marnus Steyn
by
8.0k points
2 votes
0.08 because it if you divide 2.56 and 32 you get 0.08
User TealShift
by
8.7k points

No related questions found