17.4k views
19 votes
A pound of pistachios cost $16.64. What is the unit rate per ounce? (HOW DID YOU GET YOUR ANSWER PLEASE SHOW YOUR WORK!!)

A. 52.90
B. 1.04
C. 12.84
D. 458
E. 5x-8y+7
F. 25.30

User Ricksmt
by
7.2k points

1 Answer

6 votes

Answer:

a

Explanation:

User Jun HU
by
8.5k points

Related questions

asked Oct 22, 2024 66.6k views
Noemie asked Oct 22, 2024
by Noemie
8.1k points
1 answer
0 votes
66.6k views
2 answers
2 votes
68.7k views