106k views
0 votes
The cost of 3 scarves is $26.25 what is the unit price . find the unit rate

User Scadge
by
8.1k points

1 Answer

4 votes
8.75
is the answer
...........

User Vextasy
by
8.5k points

Related questions

asked May 23, 2017 60.5k views
Leigh asked May 23, 2017
by Leigh
7.8k points
2 answers
1 vote
60.5k views
2 answers
3 votes
185k views
1 answer
1 vote
106k views