A crayon company sells a pack of wax crayons for $5. There are 10 crayons in each pack. What is the unit price of the crayons?
A.
$0.40
B.
$0.50
C.
$0.60
D.
$0.80
it is B 0.50
8.1m questions
10.7m answers