menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
A bakery offers a sale price of $2.55 for 4 muffins. What is the price per dozen? The price per dozen muffins is $ .
asked
Sep 26, 2018
210k
views
2
votes
A bakery offers a sale price of $2.55 for 4 muffins. What is the price per dozen? The price per dozen muffins is $ .
Mathematics
high-school
Deepak Nirala
asked
by
Deepak Nirala
7.3k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
4
votes
The price per dozen muffins is $7.65.
Matt Furlong
answered
Sep 30, 2018
by
Matt Furlong
8.3k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org