210k views
2 votes
A bakery offers a sale price of $2.55 for 4 muffins. What is the price per dozen? The price per dozen muffins is $ .

1 Answer

4 votes
The price per dozen muffins is $7.65.
User Matt Furlong
by
8.3k points

No related questions found