Answer:
1.09 dollars/kg 0.92 kg/dollar
Explanation:
Dollars/kg: 8.69 ÷ 8 = 1.09 dollars/kg
kg/dollars: 8 ÷ 8.69 = 0.92 kg/dollar
6.5m questions
8.7m answers