153k views
10 votes
What is the unit rate for $3.50 for 7 pens?

1 Answer

3 votes

Answer:

.50

Explanation:

$3.50/7=.50

User Kenyetta
by
8.1k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories