For example 35% of women consider themselves fans of proffesional baseball You randonly selected six women and ask each if she considers herself a fan of proffesional baseball. Construct a binomial distribution using n = 6 and p = .35 P(x = 0) = 0.65^6 P(x = 1) = 6*0.35*0.65^5 P(x = 2) = 6C2*0.35^2*0.65^4 P(x = 3) = 6C3*0.35^3*0.65^3 etc.