233k views
4 votes
A 27 oz bottle of a new soda costs $2.25. What is the unit rate, rounded to the nearest tenth of a cent?

1 Answer

3 votes
maybe its 2 dollars
you could try that or someone else can do it
User Roshil K
by
8.6k points

No related questions found