31.7k views
5 votes
Is a dozen eggs cost a dollar $0.35 what is the unit cost

User Inger
by
7.6k points

1 Answer

3 votes
Divide .35 by 12 and you will get the answer
User Zygimantas Gatelis
by
8.7k points

No related questions found