35.1k views
3 votes
Sara pays $11 for 2.75 pounds of cheese.what is the cost per pound

User Vinzz
by
8.4k points

2 Answers

4 votes
0.25 cents per pound
User Victor Nicollet
by
7.7k points
0 votes
The answer is $4 a pound
User Brian Kelly
by
7.7k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories