10.7k views
5 votes
Corey buys 4.16 pounds of apples for $5.20 how much does one pound cost

1 Answer

4 votes
$5.20 / 4.16 = $1.25 per pound

answer

it cost $1.25 one pound
User Sanniv
by
7.7k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories