163k views
4 votes
Can somebody tell me each of these answers

Can somebody tell me each of these answers-example-1
User AshMan
by
8.7k points

1 Answer

3 votes
1a. Unit rate- $0.59 per pound.
1b. $14.75

2a. Unit rate- $6
2b. $66

3a. Unit rate- $5
3b. $300
User Boris Treukhov
by
8.8k points

No related questions found