43.5k views
3 votes
3 pizzas for $ 16.50 what is the unit rate for one pizza

2 Answers

1 vote
$5.50 is your answer because its $16.50/3
User Rutcha
by
8.1k points
1 vote
the answer is 5.50$ you have to divide 16.50/ 3
User Tmwanik
by
8.0k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories