178k views
2 votes
What's the answer??????

What's the answer??????-example-1
User Mardoz
by
7.2k points

1 Answer

6 votes
You need to find the unit price of one bead in each of the 3 given cases.
If that unit price is in any one case over $1, reject that case.

Example: If you'd pay $12.00 for 1000 beads, the unit price is $12.00/1000 beads, or

$0.012 per one bead. Is this more or less than $1?
User Kun
by
7.8k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories