215k views
4 votes
find each unit rate round to the nearest hundredth if necessary on a hundred and $140 for 18 ft squared

1 Answer

4 votes
Divide both by 18.
140/18=7.78

So... $7.78 per foot
User Disco
by
7.9k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories