204k views
2 votes
What's the unit rate for 4 shirts for $32:00

2 Answers

6 votes
$32 ÷ 4 shirts = $8
The unit rate (price per t-shirt) is $8
User Dreyln
by
8.0k points
4 votes
The unit rate for 4 shirts is $8 per shirt.
32/4 = 8
User Pravin Londhe
by
8.3k points

No related questions found