Propane is C3H8
So Molar mass propane = 3*12 + 8*1 = 44
No. of moles of propane = 167/44 = 3.795 moles
From the stoichiometry:
No. of moles of hydrogen = 3.795 moles * (8 moles hydrogen / 1 mole propane) = 30.36 moles
Using Avogadros number, 1 mole of any substance contains 6.022 x 10^23 atoms, therefore:
No. of hydrogen atoms = 30.36 * 6.022 x 10^23 = 1.828 x 10^25 atoms