31.3k views
5 votes
Joe sold 15 T-shirts for a total of $82.50.
What is the unit price?

2 Answers

4 votes
Just divide the 82.50 by 15 and your answer is answer for unit
User Mohmmad S
by
7.4k points
2 votes
5.5 is my predicted answer
User Mazin Ibrahim
by
7.6k points