menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Tariq is comparing the prices of various packages of golf tees at a sporting goods store he finds a package of 8 golf tees that costs $2.00. A number line find the relationship between the number of golf
asked
Aug 21, 2018
13.3k
views
4
votes
Tariq is comparing the prices of various packages of golf tees at a sporting goods store he finds a package of 8 golf tees that costs $2.00. A number line find the relationship between the number of golf tees in Tariq package and each corresponding
Mathematics
middle-school
Willwrighteng
asked
by
Willwrighteng
8.7k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
3
votes
Answer:
5 dollars yeahhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
Explanation:
Imlokesh
answered
Aug 23, 2018
by
Imlokesh
7.9k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
4
votes
The answer to this is 5$
Bill Huneke
answered
Aug 27, 2018
by
Bill Huneke
9.0k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Jan 8, 2021
178k
views
Tariq is comparing the prices of various packages of golf tees at a sporting goods store. He finds a package of 8 golf tees that costs $2.00. What is the unit rate for each golf tee?
Skyfish
asked
Jan 8, 2021
by
Skyfish
7.4k
points
Mathematics
high-school
1
answer
3
votes
178k
views
asked
Dec 5, 2022
109k
views
Tariq is comparing the prices of various packages of golf tees at a sporting goods store. He finds a package of 8 golf tees that costs $2.00. Complete the double number line to find the relationship between
MarwaAhmad
asked
Dec 5, 2022
by
MarwaAhmad
8.6k
points
Mathematics
high-school
1
answer
0
votes
109k
views
asked
May 27, 2021
110k
views
A package of golf balls costs $22 and a package of golf tees costs $4. The expression $22b + $4t represents the total cost for, b, packages of golf balls and, t, packages of golf tees. Find the total cost
Mariocatch
asked
May 27, 2021
by
Mariocatch
8.0k
points
Mathematics
high-school
1
answer
1
vote
110k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org