207k views
4 votes
If a case of 24 cans of peaches costs $7.50 how much does each can cost to the nearest cent

User Tksilicon
by
8.3k points

1 Answer

3 votes
30 cents is the answer
User CVoronin
by
8.1k points

No related questions found