218k views
5 votes
What is the unit rate of $11.49 for 3 packages

2 Answers

4 votes
The answer is 3.83 because you divide 11.49 into 3 packages.hope this helps:-)
User TanguyB
by
7.0k points
5 votes
11.49 divided by 3 is 3.83. So the answer is $3.83
User Sukhwinder
by
7.5k points