menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Which is better buy, 6 bagels for 3.29 or 8 bagels for 4.15?
asked
Jul 23, 2018
191k
views
5
votes
Which is better buy, 6 bagels for 3.29 or 8 bagels for 4.15?
Mathematics
high-school
Yeongjun Kim
asked
by
Yeongjun Kim
7.9k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
5
votes
6bagels for 3.29
1bagels for about 55 cent
8bagels for 4.15
1bagels for about 2 cent
so 8bagels for 4.15 might be a better buy.
Shubhank
answered
Jul 25, 2018
by
Shubhank
8.8k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
3
votes
The better option would be 8 bagels for 4.15 because you pay less per bagel.
Hope this helps
Robert Hacken
answered
Jul 28, 2018
by
Robert Hacken
8.0k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org