201k views
1 vote
a package of 5 pairs of insulated socks costs $41.45. What is the unit price..... how would I do the math

User Reflexiv
by
6.9k points

1 Answer

4 votes
You would divide 41.45 by 5 and the answer would be 8.29
User Yasin
by
6.8k points