155k views
3 votes
Calculate each unit rate
$11.49 for 3 packages

User RobLL
by
8.1k points

1 Answer

3 votes
For the total it would be like $34.47 and so the unit rate might be $3.83
User Ryan Thames
by
7.5k points

No related questions found