134k views
1 vote
Please help? unit rates in math

Which unit rate is the lowest price per ounce?

Choice A: 15 ounces of chocolate chips for $2.49
Choice B: 20 ounces of chocolate chips for $3.32

Choice A
Choice B
The unit rates are equal.
The unit rates cannot be determined.

User Changed
by
7.7k points

1 Answer

6 votes
the answer is a hope it helps
User Andrew Spencer
by
8.3k points

No related questions found