220k views
1 vote
What is the unit rate of $4.20 for 6 muffins

1 Answer

7 votes
Well, you would divide 4.20/6 to find the price of just 1 muffin. 4.20/6 is 0.7, meaning that the price for one muffin is 70 cents.
User HankCa
by
7.8k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories